O nás

Jsme mladá česká firma, specializující se na ruční výrobu erotických pomůcek nejen pro BDSM. 

Levných "hraček" v převážné většině pocházejících z Číny jsou plné sexshopy a internet. Bohužel většinou se jedná o výrobky, které vypadají dobře možná tak na obrázku, kvalita velmi pokulhává a za úspěch se dá považovat, když se nerozpadnou hned po vybalení. A ve výsledku se i jejich, na první pohled nízká cena, stává velmi vysokou.

My jsme se rozhodli jít jinou cestou, podle přísloví "nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci". U všech našich výrobků dbáme v maximální možné míře na kvalitu použitých materiálů i zpracování. Pro naše kožené výrobky používáme, až na malé výjimky, třísločiněnou hovězí useň a to její nejkvalitnější hřbetní část, takzvaný krupon. Materiál se snažíme nakupovat přímo od českých koželužen, které kvalitou většinou předčí ty zahraniční. Tuzemští výrobci sice ubývají, ale snad se alespoň někteří udrží i do budoucna. I cenu se snažíme nastavit férově, ku spokojenosti obou stran. Vyrábíme ve vlastní dílně, není pro nás tedy problém jakýkoliv výrobek přizpůsobit přesně dle požadavků zákazníka, případně mu přímo na míru navrhnout a vyrobit novou "hračku". Většinu materiálů pro naše výrobky držíme v dostatečném množství skladem, na svůj vysněný kus tak ani nebudete čekat příliš dlouho. Nenabízíme Vám velké série, ale poctivou ruční práci. Každý kus od nás je svým způsobem originál, je vyroben poctivě a s vášní. Výroba a vývoj nás baví a máme také rádi nové výzvy, nebojte se nás oslovit s Vašimi nápady.

Co je "ekokůže" a PU kůže? Ve spoustě obchodů najdete produkty označené například jako "Pevná a silná kožená pouta", navíc za velmi příznivou cenu. To zní přece zajímavě, nezní? Kliknete tedy na podrobnější popis, pouta vypadají bytelně, většinou jsou i podložená "kožešinou"... Dole se dočtete, že materiálem je 100% ekokůže, to je přece super, ne? Bytelný výrobek za nízkou cenu, a ještě z EKO kůže, to bude určitě ekologicky zpracovávaná kůže nebo dokonce kůže z bio krav. Objednáte a těšíte se. A co že je to vlastně ta ekokůže? Ekologického na ní není zhola nic, tedy pokud si nemyslíte, že plasty jsou ta nejekologičtější věc na naší planetě. To "eko" v jejím názvu možná značí ekonomická, protože je podstatně levnější, než pravá kůže, i když je od ní často na první pohled k nerozeznání. Tím ale také veškeré výhody končí. Jedná se plast, nejčastěji polyuretan (PU), který je nanesený na bavlněném nebo syntetickém úpletu a správně by se měla nazývat koženka, protože o nic jiného fakticky nejde. V klasické kožence bývá sice místo PU použit PVC, případně jejich kombinace, nic to ale nemění na faktu, že se jedná v obou případech o plast nanesený na nějakou textilii. Životnost pout, pásků a podobných výrobků z "ekokůže" je při dobré péči možná pár let, než se začnou olupovat a praskat, při intenzivním použití spíše pár měsíců. Pravá kůže Vám vydrží při dobré péči desítky let, v muzeích najdete kožené výrobky podstatně starší, například 5500 let starou obuv. Pokud nejste zrovna vegani, dopřejte si výrobek z kvalitní pravé usně, který je daleko ekologičtější, než ten polyuretanový. A pokud vegany jste? I tak vám raději doporučíme jiný materiál. Když už plast na pouta, tak třeba měkčené PVC, které je daleko odolnější a trvanlivější než "ekokůže" a také si na ni nehraje. U nás žádnou "ekokůži" nenajdete a koženku používáme pouze na čalounění větších ploch nábytku, kde její použití dává smysl.

Pokud máte jakékoliv dotazy na naše výrobky, nebo byste je chtěli na vlastní kůži otestovat, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Váš tým

Andelskehracky.cz